Superliga LFP

Aktuality

Slušný HOLKY

RESPEKT NA HŘIŠTI I MIMO NĚJ BY MĚL BÝT AUTOMATICKÝ

Obrázek ke článku
včera
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výhru v soutěži Fair-play obhajuje v Ústeckém a Libereckém kraji družstvo žen ASK Lovosice – LFP, přičemž starší žáci stejného klubu vedou zase ve své kategorii. Na recept, jak na slušnost, jsme se zeptali vedoucího týmu Radoslava Budaje.

Myslím si, že i když je vypsána taková soutěž, mělo by být automatické, že se na hřišti i mimo něj budou hráčky nebo hráči k sobě chovat s respektem a budou hrát v duchu fair-play. To, že za své dobré chování a znalost pravidel dostanou odměnu, by pro ně mělo být až na posledním místě,“ tvrdí Budaj.

„Do současné doby jsme v týmu měli štěstí na šikovné a snaživé holky, které se snaží neporušovat úmyslně pravidla, neoplácet a nemít další výstřelky, které by ostatním hru zkazily. Holky se vždy snaží odvést při tréninku nebo zápase maximum, tak aby pomohly týmu. Ale například u mužů musí ten, co měl nejvíce trestných minut za víkend, na trénink přinést ovoce pro všechny,“ pochvaluje si Budaj, že na kázeň se se svým týmem nijak soustředit nemusí.

Fair-play je pro tohoto trenéra obecně důležitá a je podle něj na každém, jak se v různých situacích zařídí. „Asi před čtrnácti dny byla krásná ukázka fair-play v biatlonu, kdy před cílovou rovinkou ztratila hůlku žena jedoucí na druhém místě a ta co byla na třetí za ní jen vyjížděla a nechala ji dojet. To bylo pěkné,“ vzpomněl si Budaj na férovost Bělorusky Darji Domračevové. 

„Nejde jen o sportovní férovost, myslím si, že ten, kdo je férový v životě, tak to bude mít stejně i na hřišti a opačně. Nejde, tedy alespoň mně, být férový v životě mimo hřiště, a když přelezu mantinel na všechno zapomenout a chovat se jako buran,“ dodává trenér. 

„Bohužel již několik let se potýkáme s tím, že holky pískat nechtějí a raději zaplatí pokutu 6000 Kč za sezónu. Teď v týmu máme jen dvě bývalé rozhodčí. V době, kdy pískaly bylo znát, že ví o některých věcech na hřišti i mimo něj více než ostatní holky a v případě potřeby jim radily,“ lituje Budaj. 


Sledujte vývoj soutěže na ceskyflorbal.cz/fair-play.

- Více čtěte na: https://www.ceskyflorbal.cz/clanek/respekt-na-hristi-i-mimo-nej-by-mel-byt-automaticky#sthash.ro1FhOEj.dpuf

Slušný HOLKY
Po dvou měsících konečně další zápasy
Z Turnova bez obdržené branky
A zase ta Smržovka
Krásný výkon, ale smolná výhra
První kolo a čtyři získané body
Letošní Pohár se nevydařil
1. kolo 5.10.2014 Most
Pohár žen - rozuzlení
Rychlý souhrn sezóny a nábor
Informace ke konci roku
Přátelské utkání s juniorkami FBC Teplice
Důležité informace
Přátelák - Teplice juniorky
Informace - srpen
Florbalové prázdniny do 28.5.2013
Turnaj 13.4. MB
Přátelské utkání
Info únor-březen
Poslední trénink
Raspenava komentář
Turnaj 8.12. Raspenava
Komentáře k posledním turnajům
Soustředění - Turnaj 24.-25.11.
Turnaj Lovosice 18.11.
Soustředění žen Zákupy
Změna času tréninku
První body
Turnaj Ústí 27.10.
Listopad Akce mimo plán
1. mistrák
Článek Deník litoměřicka
Trénink žen
1.turnaj žen
Akce 1
Ženy LFP
Všechna práva vyhrazena © 2000 - 2019 LFP
Developed by Marek Fišera, using Neptuo - is4wfw