Superliga LFP
Výsledky našich florbalistů a florbalistek

Velmi dlouhý víkend měli na programu florbalisté ASK Lovosice-LFP. Již ve čtvrtek se totiž vydali do Prahy veteráni, kteří se zúčastnili tradičně neoficiálního mistrovství Evropy své kategorie, turnaje Prague Masters 2016. Do Prahy se sjelo celkem 75 týmů veteránů z celé Evropy, které ve 3 dnech odehrály 182 utkání. Lovosičtí hráči, letos poprvé v kategorii nad 40 let (čas nezastavíš...),  se v základní skupině utkali nejprve s týmem Forver Young Orava, který porazili 4:2. Poté na poslední chvíli zachraňovali remízu 2:2 v zápase s lotyšským Divupe2 a poté co porazili pražský Star Dust 5:1, rozhodlo o jejich druhém místě ve skupině jen lepší skóre Lotyšů.  To už se chýlil ke konci pátek, a zatímco fotbalová reprezentace bojovala v Edenu s Norskem, veteráni ASK se chystali na první kolo play-off, shodou okolností také proti norskému sokovi, týmu BSK Veterans. I přesto, že předvedená hra nebyla bez chyb, postup si hráči Lovosic nenechali ujít. Zvítězili 8:4 a v sobotu ráno je čekali znovu norští Vikingové, tentokráte Gjelleråsen IF. I přes zraněními oslabenou sestavu předvedli hráči ASK výborný výkon, Norům nedali šanci a zvítězili 4:1. Výhra je tak posunula do čtvrtfinále proti dalším Skandinávcům – velký favorit turnaje  IBK Lockerud Veterans těžil ze zkušeností hráčů, kteří na přelomu 80. a 90. let oblékali reprezentační dres se třemi korunkami, i z přehledu současného trenéra mužské švédské reprezentace Jana-Erika Vaary. Zkušenosti tedy jednoznačně hrály ve prospěch Švédů, Lovosičtí veteráni kontrovali bojovností a týmovým výkonem, který dlouho držel na ukazateli nerozhodný stav. Teprve těsně před přestávkou se Švédové dokázali prosadit, ale když vzápětí lovosický brankář Kovařík zlikvidoval trestné střílení soupeře a podařilo se i ubránit následující oslabení, mohli hráči ASK dál bojovat o přijatelný výsledek. Bohužel současně se sílícím náporem Švédů ubývalo sil na lovosické střídačce. Z toho plynuly chyby, které zkušený soupeř okamžitě trestal. Po závěrečné siréně svítilo na ukazateli skóre 0:3, ale i přesto mohou být lovosičtí veteráni spokojeni jak s výsledkem, tak hlavně s předvedeným výkonem. Navíc účast ve čtvrtfinále a konečné dělené 5. místo na turnaji je výborným vysvědčením a dobrou propagací lovosického florbalu.

Sestava ASK: Kovařík –  Jirásek, Matějka, Kavalír, Pek, Dvořák, Hejhal – Hrdlička, Koš, Fictum – Hloušek,Ponrt, Hoffmann

ASK Lovosice-LFP : Forver Young Orava (SK)  4:2, Divupe2 (LV) 2:2, Star Dust 5:1, BSK Veterans (NO) 8:4,  Gjelleråsen IF 4:1, IBK Lockerud Veterans 0:3

V sobotu na výkony veteránů z Prague Master navázaly ženy, které bojovaly ve sportovní hale ve Smržovce v dalších zápasech 2. ligy.  V prvním utkání si bez problémů poradily se soupeřkami z Děčína 6:2, a i když jim rozhodčí neuznali v dalším zápase proti domácí Smržovce 1 branku, stále to stačilo na další jednoznačnou výhru 6:2. Šestibodový zisk pak vynesl hráčky ASK na čelo druholigové tabulky.

ASK Lovosice-LFP :  1.FBC DDM Děčín 4  6:2, TJ Spartak Smržovka 6:2

Příliš se nevedlo starším žákům, kteří na turnaji v Turnově nestačili ani na jednoho ze svých soupeřů. Nejprve podlehli domácím 1:2, poté nestačili na favorizovaný FBC Liberec, kterému podlehli 0:5 a zlepšení nepřišlo ani v posledním utkání proti Podbořanům - 0:6.

ASK Lovosice-LFP : TJ Turnov 1:2, FBC Liberec 0:5, Mocní Tuleni Podbořany 0:6

V neděli se pak do Liberce vydali dorostenci, na které si brousili zuby hráči domácího FBC. Lovosické mladé pušky překvapivě porazili Liberec v prvním vzájemném střetnutí na domácí půdě, nyní se pod Ještědem chystala odveta. Zpočátku to vypadalo na jednoznačnou záležitost pro Liberec, který po druhé třetině vedl 5:1. Pak však mladíci z Lovosic předvedli co v nich je a začali mohutně dotahovat, bohužel na víc jak snížení na konečných 5:6 to nestačilo. Přesto mohli být lovosičtí trenéři s výkonem svých svěřenců spokojen. Ti si navíc přenesli zápal pro hru i do druhého utkání proti České Lípě, kterou soustředěným výkonem přehráli jasně 7:2 a stále se drží v první čtyřce prvoligové tabulky.

ASK Lovosice-LFP : FBC Liberec 5:6, FBC PD Dědek Česká Lípa 7:2

Nedělní dopoledne vidělo v akci také nejmladší naděje, hráče oddílu elévů, kteří vyrazili na ligový turnaj do Mostu. Kluci a holky z tréninkové skupiny pana Hrdličky si poradili se všemi soupeři a všechny své zápasy vyhráli. Malí florbalisté od trenéra Dvořáka vyrazili hlavně sbírat zkušenosti, jednou remizovali a připsali si dvě porážky. Hráči a hráčky obou týmů ASK bez rozdílu, nechali na hřišti všechno, bojovali, snažili se a trenéři i rodiče mohli být s jejich výkony spokojeni. 

Všechna práva vyhrazena © 2000 - 2019 LFP
Developed by Marek Fišera, using Neptuo - is4wfw