Superliga LFP
Deník Litoměřicka 30.10.

Florbalový oddíl ASK Lovosice – LFP prožil úspěšný víkend

 

Florbalisté LFP v uplynulém prázdninovém víkendu dobývali 18 ligových bodů.

Elitní tým mužů na domácí půdě v hale Chemik přivítal v sobotu pod večer hráče z České Lípy. Florblisté Lovosic zahájili utkání nervózně a vršili mnoho taktických chyb. Často docházelo ke zbytečným vyloučením, ale i přes to lovosičtí získali tříbrankový rozdíl. O ten však ve druhé třetině po sléze přišli. Díky poslednímu dějství a zpřesněné střelbě dokázali florbalisté ASK Lovosice svého soupeře porazit 9:5 a připsali si do průběžné tabulky další tři body.

V neděli A tým mužů psychicky povzbuzen z den staré výhry přivítal na domácím hřišti zatím beznadějně poslední Děčín. Až do půlky zápasu to byla spanilá jízda domácích o čemž svědčilo i skóre 7:1. Pak jako by hráči usnuli na vavřínech a hosté z Děčína toho plně využili a začali postupně náskok Lovosic snižovat. Naštěstí Pechatý a Reiser včas procitli a přidali tři góly a uzavřeli tak konečné skóre na 10:6. Další výhra vynesla Lovosické florbalisty na průběžné páté respektive sedmé místo průběžné ligové tabulky.

Dalších šest bodů přivezli domu z Liberce starší žáci, kteří po dvou naprosto rozdílných zápasech, nejdříve deklasovali Chomutov 9:0 a pak sebrali ještě neporaženému Liberci tři body a zvítězili po skvěle zvládnutém utkání těsně 4:3.

O poslední sadu bodů bojovali v sobotu ještě lovosičtí dorostenci. Ti jediní nebyli stoprocentní. Při prvním utkání proti Chomutovu dokázali nepříznivý vývoj utkání otočit a zvítězit 7:6. Naopak v dalším zápase s Kadaní neudrželi vedení a v závěru podlehli 3:4.

Ale i tak byl uplynulí víkend pro oddíl ASK Lovosice – LFP velmi úspěšný a 15 bodů z možných 18 považují za velmi dobrý počin. Zároveň všichni příznivci florbalu věří, že nastolený trend v průběhu příští soboty a neděle udrží naši Junioři, kteří hrají doma s Plzní a Kadaní a také zatím velmi úspěšní veteráni, kteří zavítají do pražských Střešovic.

Všechna práva vyhrazena © 2000 - 2019 LFP
Developed by Marek Fišera, using Neptuo - is4wfw