Superliga LFP
Další výhry pro ASK

Třikrát sláva! A-tým florbalistů ASK Lovosice-LFP poprvé v sezóně bodoval a to hned dvakrát. Po utrápených výkonech v uplynulých 4 zápasech se domácí hráči vzepřeli smůle v zakončení a k tradičně dobrým výkonům v obraně přidali i smršť pohledných akcí a gólů. Obě víkendová utkání odehráli s týmy zpod Ještědu. V sobotu večer hostili rezervu superligového FBC Liberec a po vyrovnané první třetině zápas rozhodli ve druhé části. Nejprve však museli přestát 4 za sebou jdoucí vyloučení, některá ale sakra přísná. Naštěstí se povedlo zkrotit jak soupeře, který za 8 minut téměř nepřetržité přesilovky skóroval jen jednou, tak především nervy a horké hlavy. A jen co skončil poslední ze série trestů, podařilo se Pšeničkovi vyrovnat na 3:3. A když se daří, tak se daří, těsně před přestávkou se v rozmezí 50 vteřin trefili Perháč s Hrdličkou a rázem se do kabin šlo za velmi příznivého stavu. Zodpovědný výkon celého týmu pokračoval i v závěrečné části. Na další zásah Perháče a nadějného juniora Čapka, dokázali liberečtí odpovědět dvěma slepenými góly v předposlední minutě zápasu, ale na první výhře a bodovém zisku pro domácí se již nic nezměnilo.
Od sobotní euforie uplynulo necelých 14 hodin a v neděli ráno vyběhli mezi mantinely v hale Chemik borci ASK znovu proti libereckému soupeři. FBC Panthers Liberec ztratil v předchozích 5 zápasech jen bod a vládne soutěži, o roli papírového favorita a outsidera tak bylo od začátku jasno. Při pohledu na hřiště to však na zápas lídra s předposledním nevypadalo. Opět precizní obrana Lovosic nedávala Panterům šanci k zakončení, a pokud přece něco prošlo, spolehlivý Perníček v domácí brance se nenechal zaskočit. Skóre se tak měnilo až téměř v polovině zápasu, když domácí Kadlec protáhl míček na střed a vymetl růžek liberecké branky. Odpověď Liberce následovala vzápětí a míček ze skrumáže skončil v domácí síti. Zápas se lámal na konci druhé a začátku třetí části, když se slepenými góly do šatny prosadili domácí Zůna a Čapek a soupeře hned po pauze přivítal na hřišti Hruza po asi nejhezčí kombinaci zápasu. Domácí si pak vedení zkušeně pohlídali a zápas dovedli do vítězného konce. Díky 6 víkendovým bodům ASK opustilo poslední 12. místo a v neúplné tabulce mu nyní patří 9. příčka.


ASK Lovosice – LFP : FBC Liberec B 7:5
ASK Lovosice – LFP : FBC Panthers Liberec 7:3

Mladší žáci se naopak vydali na sever do Liberce, kde se utkali s vrstevníky z Chomutova, Liberce a Ústí n. L. Po nevýrazných výkonech a celkově matném vystoupení dokázali remizovat jen s domácím Libercem, když vyrovnávací branku vstřelili 3 sekundy pře závěrečnou sirénou. Na soupeře z Chomutova a Ústí ale nestačili, a i když hlavně ve druhé polovině zápasu s Ústím předvedli, že když chtějí, umějí hrát pěkný florbal, museli se smířit se dvěma porážkami.
ASK Lovosice – LFP : Florbal Chomutov 1:8, FBC Liberec Purple 3:3, Florbal Ústí Red 4:7

Dalším týmem v akci byl o víkendu ten dorostenecký. Mladíci se vydali na dvojzápas do Mostu. Bohužel se jim nedařilo, hlavně střelecky. Jediným gólem, který v sobotu vstřelili, srovnávali stav zápasu s domácími na 1:1. Pak už se však neprosadili a museli se sklonit jak před FBC Vipers Most, tak i ve druhém zápase před Lokomotivou Louny.
ASK Lovosice – LFP : FBC Vipers Most 1:3, TJ Lokomotiva Louny 0:7

Zato elévové z lovosické tréninkové skupiny byli na turnaji v Teplicích k nezastavení. Ve třech zápasech nastříleli svým soupeřům hned 33 branek zatímco sami inkasovali jen pětkrát a jejich nadšený výkon udělal radost jak trenérům tak i početnému doprovodu rodičů a fanoušků, kteří je dorazili podpořit.
ASK Lovosice – LFP Black : Florbal Ústí White 11:2, Florbal Domeček Chomutov 15:1, SK Štětí 7:2

Nejmladší florbalistky a florbalisti ASK z obou tréninkových skupin přípravek a elévů v Lovosicích a Litoměřicích si pak udělali turnaj v sobotu v lovosické hale U Přívozu. Spolu se soupeři z Libochovic se utkali ve dvou výkonnostních skupinách. V turnaji, na kterém šlo hlavně o radost ze hry, z pohybu a vzájemného soupeření, se na celkové výsledky moc nehledělo. Vítězem byl každý kdo se turnaje zúčastnil a udělal radost svým trenérům i rodičům bojovností, zápalem a zaujetím pro hru. Všichni hráči pak za předvedené výkony dostali medaile a sladkou odměnu. Organizátorům bylo největší odměnou uznání a poděkování všech zúčastněných za pěkně zorganizovanou akci.

Všechna práva vyhrazena © 2000 - 2019 LFP
Developed by Marek Fišera, using Neptuo - is4wfw