Spolek LFP

Aktuality

Očima Tondy Zímy 13 Konec

Florbalová sezóna pro muže ASK Lovosice skončila v neděli  4.3. na domácí půdě. V Lovosicích domácí nejdříve hostili Plzeň a druhý den Rokycany. V obou zápasech šlo o body potřebné k umístění na 9. místě, o které se již třetí kolo prali Lovosice a tým Koberovy. Deváté místo letos zajištovalo jistotu udržení hrané soutěže.

V prvním utkání byl tým z Plzně opět nad síly domácích a porážka 9:5 nahrála týmu Koberovy na první mečbol. Ale ani Koberovy v sobotu neuspěli ,a  tak se o konečném pořadí rozhodovalo až v neděli.

ASK Lovosice – LFP  -  FBŠ SLAVIA FAT PIPE PLZEŇ                   5:9

branky (asistence): 22:27 Jakub Malý, 52:37 Jakub Malý (Ondřej Pšenička), 53:19 Ondřej Pšenička, 54:51 Martin Myslík (Jakub Malý), 54:55 Jakub Malý

Lovosice nastupovali proti Rokycanům, kterým měli co vracet. Zápas rozehráli dobře a dostali se postupně po brankách Čapka a dvěma trefách Maťka do tříbrankového vedení. Soupeř však ještě do konce druhé třetiny snížil na 3:1. Do třetí třetiny vlítli domácí Lovosice jako uragán a vypracovali si několik stoprocentních šancí, ale jako letos již potolikáté , netrefili do černého. Naopak soupeř se v polovině třetiny osmělil a dvěma góly v průběhu 30 s srovnal skóre na 3:3. Utkání začalo být nervózní a domácí kupili jednu chybu za druhou. Nakonec vzal odpovědnost na sebe nejzkušenější a nejproduktivnější hráč domácích Hrdlička. Po pasu Perháče se dostal za obranu Rokycan a lišáckým lobem dostal minutu a půl před koncem utkání domácí opět do vedení. Jednobrankový rozdíl nakonec Lovosice ubránili a získali tak naději na udržení soutěže. Vše měl rozhodnout zápas Panterů z Liberce s týmem Koberovy. Lovosice potřebovali  ,aby Koberovy nevyhráli v základní hrací době. Bohužel Koberovy tlak zvládli a čtvrtý tým z tabulky divize A porazili těsně 8:7. Tento výsledek přinesl Lovosicím měsíční nejistotu a čekání na výsledky Play-up, které určí počet sestupujících ze soutěže. Nezbývá tedy nic  jiného, než fandit lídrům divize A Teplicím a Děčínu, nebo podpořit Plzeň a Turnov, aby svou Národní ligu udrželi.

ASK Lovosice – LFP  -  FBC ROKYCANY                                          4:3

branky (asistence): 16:36 Matěj Čapek (Ondřej Pšenička), 22:19 Ondřej Maťko, 25:53 Ondřej Maťko (Jan Hrdlička), 58:16 Jan Hrdlička (Martin Perháč)

Shrnutí:

Letos tým Lovosic získal pouze 22 bodů po 7 výhrách a jedné prohře na nájezdy. O vyrovnanosti soutěže hovoří i to, že Lovosice dokázali porazit 3. Teplice, 4. Pantery z Liberce, 8. Liberec B, 9. Koberovy a jednou s nimi prohrát na nájezdy, 11. Rokycany a dvakrát nešťastné Louny.

Bohužel konečné 10. místo je zapříčiněno především velmi nízkou produktivitou hráčů. 110 gólů je nejméně  za posledních devět let. Průměr na sezónu za šestileté období je zhruba 135 gólů. Je pravda, že se nám podařilo snížit počet obdržených branek, kdy jsme se dostali o 20 branek pod šestiletý průměr, ale body získávají většinou týmy s větší produktivitou.

Tým mužů tedy zakončil sezónu výhrou, ale i přesto nemůže být téměř s ničím spokojený a musí trnout, jak budou úspěšní jeho soupeři v play - up. Závěr pro hráče na další období je jasný, pokud chtějí uspět a opět vyhrávat, musejí změnit myšlení a přístup ke své přípravě. Chybí jim základní prvky, které by měli být pro soupeře nebezpečné. Rychlost a přesnost. Ostatní je v hlavě a záleží jen na hráčích, jaké prostředí si pro svou práci dokáží, vytvoří.