Spolek LFP

Aktuality

Očima Tondy Zímy 5

Po sérii domácích utkání vyrazili florbalisté A týmu Lovosic také do světa. V sobotu je čekala cesta až do Železného Brodu, kde nastoupili proti týmu Koberovy. V úvodu utkání se na hráčích projevila únava z dlouhé cesty podél Jizery. Soupeř tak využil jednu z několika gólových příležitostí a ujal se vedení. Lovosice nemohli během první třetiny najít ten správný klíč od soupeřovi branky. Druhá třetina přinesla zlom v utkání, když se poprvé za Lovosice trefil Maťko a následně se prosadil i navrátilec Malý. Od té chvíle začali Severočeši mít navrh, a to především v produktivitě. Soupeř si po několika chybách lovosické obrany vypracoval gólové příležitosti, ale brankář Beránek byl většinou na správném místě a svůj tým držel. Skóre tak postupně narůstalo ve prospěch hostů a dokonce  junior Pardubický zapsal do statistik svůj první hetrik za Atým. Trenér však byl nakonec spokojený pouze s výsledkem  a né s předváděnou hrou . Příčinou byla první ospalá třetina a posledních pět minut utkání, kdy se hráči nechali strhnout průběhem zápasu a zapomínali na taktické pokyny. Dali tak soupeři šanci zkorigovat konečný výsledek na 9:5 pro Lovosice.

TJ SOKOL KOBEROVY - ASK Lovosice – LFP    5:9

branky (asistence): 31:02 Ondřej Maťko (Pavel Kadlec), 31:29 Jakub Malý (Matěj Čapek), 38:18 Lukáš Hruza (Pavel Vodenka), 41:12 Štěpán Pardubický (Jan Hrdlička), 44:04 Štěpán Pardubický (Jan Hrdlička), 46:01 Pavel Kadlec (Martin Beneš), 48:30 Pavel Vodenka (Martin Beneš), 50:04 Jakub Malý (Jaroslav Ježek), 53:08 Štěpán Pardubický (Matěj Čapek)

Druhý den čekal Lovosice soupeř z horních řad průběžné tabulky divize A. Děčín již minulý rok bojoval o postup do Národní ligy a letos pokračuje ve velmi dobrých výkonech. Lovosice čekal velmi náročný zápas. To  umocnila i velká marodka týmu a současně hraný turnaj juniorů v Teplicích. Nakonec vyrazili Lovosice do boje proti Děčínu jen ve dvou pětkách. V  závěru druhé třetiny se navíc zranil Voráček a tým dohrával pouze v devíti. Hned v úvodu utkání šli naši hráči  do jednobrankového vedení. Netrvalo však dlouho a soupeř vyrovnal a vzápětí šel do vedení .  Hosté nesložili zbraně a vynutili si svým tlakem trestné střílení. Bohužel Hrdlička trefil pouze tyč. Další část hry ovlivnili dvě zbytečná vyloučení, ve kterých soupeř svůj náskok navýšil na 1:4. Lovosice nastoupili do druhé třetiny s vůlí, ještě s utkáním něco udělat, ale opět při nich nestálo štěstí v koncovce, o čemž jasně hovoří tři nastřelené tyče. Nakonec se podařilo po ose Pšenička, Maťkovy vstřelit gól, ale ten jen upravoval skóre na 2:5. V úvodu třetí třetiny vykřesal naději neskutečný průnik a koncovka veterána Hrdličky. Soupeř za stavu 3:5 ztratil trochu své sebedůvěry a začal dělat více chyb a tím otvíral naděje Lovosickým hráčům šáhnout si na body. Bohužel veškerou další snahu zhatilo přísné vyloučení Malého za sekání, které soupeř dokázal využít a opět odskočil na rozdíl tří branek. Skóre se již do konce utkání nezměnilo , a tak si Děčín upevnil druhou pozici v průběžné tabulce a Lovosice vybojovali na hřišti soupeřů jen  další tři body a jsou průběžně devátí.

1. FBC DDM DĚČÍN IV – ASK Lovosice – LFP     6:3

branky (asistence): 04:28 Matěj Čapek (Jan Hrdlička), 37:48 Ondřej Maťko (Ondřej Pšenička), 41:33 Jan Hrdlička (Ondřej Maťko)

Slova trenéra Hejhala: V Železném Brodě jsem i přes výhru nebyl spokojený s defenzivou týmu. Jen díky nadprůměrnému výkonu brankáře Beránka jsme si odvezli solidní výsledek. Potěšil mě výkon obou nadějných juniorů Čapka a Pardubického, kteří se mezi chlapy určitě neztrácejí. V neděli jsme doplatili na velkou absenci klíčových hráčů a na neproměnění gólových příležitostí. Musím však i přes prohru týmu poděkovat všem přítomným hráčům za nasazení a disciplinovanost v plnění taktických úkolů. Po herní stránce jsem byl mnohem spokojenější s výkonem hráčů proti Děčínu než proti Koberovým.